Jak prać flagi?

Zależy Ci na tym, aby flagi reklamowe z logo Twojej firmy lub windery przygotowane z myślą o wydarzeniach takich jak konferencje, koncerty czy zawody sportowe zawsze prezentowały się nieskazitelnie? Zadbaj o regularne czyszczenie i odpowiednią pielęgnację powiewających materiałów – dowiedz się w jaki sposób należy prać flagi LOGO i poznaj nasze wskazówki dotyczące ich konserwacji!

Olśniewająca czystość flag – jak ją osiągnąć dobierając odpowiednią technikę prania?

Na początek dobra informacja – flagi można prać i nie wymagają przy tym szczególnego postępowania. Aby wykorzystywane przez Ciebie flagi na masztach lub windery prezentowały się schludnie i czysto, wcale nie musisz prać ich ręcznie lub wydawać dużo pieniędzy na ich konserwację. Łatwo i tanio usuniesz z nich brud używając wyłącznie zwykłej automatycznej pralki. Wystarczy ustawić ją na maksymalnie 60 stopni (zalecamy 40 st C) w trybie normalnego prania i użyć wybrać dobrej jakości detergent, który umożliwi pozbycie się brudu. Nie zalecamy nadmiernego wirowania, szczególnie dużych flag i wykonanych z grubych materiałów, na przykład zszywanych flag ze spun poliestru. Do usuwania bardziej uciążliwych plam sprawdzi się jednak klasyczny sposób – ręczne zapranie materiału – pamiętaj, aby zachować przy tym ostrożność i uszkodzić tkaniny.

Flaga wyprana? Poznaj skuteczne sposoby na osuszenie materiału!

Wiesz już jak prać flagi, ale co z ich prawidłowym suszeniem? Najlepszym sposobem na pozbycie się nadmiaru wody z tkaniny będzie wywieszenie jej na maszcie do naturalnego wyschnięcia. Dzięki temu osiągniesz najlepsze efekty, ale jeśli flaga nie będzie od razu rozwieszana, powinna być wysuszona poprzez rozwieszenie lub w suszarce, którą należy ustawić na delikatne suszenie. Jeżeli chcesz, aby flaga była idealnie gładka, możesz również wyprasować ją po pełnym wysuszeniu wykorzystując do tego delikatnie rozgrzane żelazko oraz kładąc niewielki nacisk na materiał.

ABC prawidłowej pielęgnacji flag wykonanych z poliestru

Zakupując nasze produkty wybierasz najwyższą jakość na rynku i gwarancję trwałości materiałów. Aby jednak tkaniny takie jak poliester w wersji klasycznej, mesh, atlas lub spun poliester nie straciły swoich właściwości, i dalej były w pełni wytrzymałe, skup się na poniższych zasadach dotyczących odpowiedniego czyszczenia materiałów.

1. Unikaj środków chemicznych zawierających w składzie chlor, rozpuszczalniki lub benzynę – mogą mieć negatywny wpływ na intensywność kolorów i trwałość materiału.
2. Tkaniny pierz nie częściej niż raz na 20 dni.
3. Staraj się nie pocierać ani nie zeskrobywać zabrudzeń z powierzchni materiału.

A co jeśli flagi nie dały się wyprać ?

Flagi wiszące w miejscach silnie zapylonych, szczególnie w pobliżu ruchliwych arterii komunikacyjnych, nie zawsze dadzą się wyprać. Pozostaje tylko powierzyć ich pranie specjalistom. Pranie przemysłowe, o ile flagi nie są zbyt zniszczone, zwróci im utracony blask i czystość. Pamiętajmy, że flagi nie są wieczne – co około pół roku należy zamówić nowe.