Jak dobrać wysokość masztów flagowych?

Zastanawiasz się nad zakupem masztów flagowych z flagami wyróżniającymi Cię na rynku lokalnym? Oprócz wyglądu równie ważna jest selekcja wysokości masztu. Jeżeli zastanawiasz się nad tym jak ją dobrać i cieszyć się flagą dopasowaną do swoich potrzeb, zapoznaj się z naszym poradnikiem i skorzystaj z oferty dostawcy profesjonalnych rozwiązań reprezentacyjnych i reklamowych dla deweloperów, na eventy, targi czy wydarzenia sportowe.

Zasady, o których musisz pamiętać wybierając wysokość masztu flagowego!

Dowiedz się jak dobrać wysokość masztów flagowych, aby wyglądały estetycznie i przyciągały wzrok!

Aby maszty flagowe były widoczne z daleka postaw na wysokość od 10 do 12 m pamiętając o tym, aby nie przekraczały linii dachu budynku, przy którym stoją.

Jeśli maszty będą zamontowane w zwartej zabudowie miejskiej, nie przesadź z ich wysokością. Nie każ przechodniom zadzierać głowy, żeby zobaczyć flagi.

Wyobraź sobie flagę i elementy jej grafiki – czy np. Twoje logo będzie na właściwej wysokości – jeśli masz wątpliwości, poproś dostawcę o wizualizację.

Zwróć uwagę, co znajdzie się w okolicy wierzchołka masztu – czy nie ma tam przewodów elektrycznych lub teletechnicznych. Istotne jest nie tylko, czy maszt nie jest zbyt blisko, ale również czy flaga nie zahaczy o przewody – uwzględnij ugięcie masztu przy silnym wietrze – to może być nawet 1 m !

Maszty powinny być jednakowej wielkości – w przeciwnym razie instalacja może prezentować się nienaturalnie i być kłopotliwa w rozstawieniu.

Zadbaj o aspekt antywandaliczny – jak róg materiału jest w zasięgu przechodnia, może zostać łatwo zerwany i stanowić zagrożenie dla otoczenia.

Dobór rozwiązania do warunków wiatrowych ma znaczenie. W lokalizacji, gdzie nie spodziewasz się wiatru, zdecyduj się na ramię obrotowe. Jeśli natomiast maszt jest wysoki, a warunki wiatrowe sprzyjające wolno powiewający materiał na wietrze powinien dać satysfakcjonujący efekt. W takim miejscu chorągiew będzie pięknie powiewać i zwracać na siebie uwagę.

A może dobrać maszt do flag, szczególnie, gdy mamy je za darmo ?

Złotą zasadą w przypadku doboru pionowych chorągwi jest to, że powinny stanowić nieco mniej niż połowę wysokości masztu. Dobór zatem tyki masztu może być z uwzględnieniem, że można je dostosować do flag otrzymanych gratis od dostawcy. W zależności od branży stosowane są różne standardy chorągwi pionowych. Największe flagi, bo nawet sześciometrowe, dostarczane są dla stacji paliw i nadają się do dwunastometrowych masztów. W serwisach samochodowych stosuje się chorągwie między 3,5 a 4 metry wysokości i takie są dystrybuowane przez marki samochodowe, dostawców części samochodowych, opon, olejów. Branża budowlana zwykle ma flagi o wysokości 3 m, idealne do masztów 8 metrowych.

Duża cena masztu flagowego a jego wysokość – czy idą ze sobą w parze?

Z powodu dobrych cen artykuły o wysokości od 6 do 12 m wybierane są najczęściej. Oczywiście, im wyższe maszty, tym droższe, ale nie jest to wzrost liniowy. Poza tykami i montażem, ich wyposażenie, jak i mechanizmy czy koszt transportu są takie same, dzięki czemu różnice cen materiałów o innej wielkości nie są duże. Jeśli chcemy, żeby nasza flaga powiewała na wysokości ponad 12 m, musimy nastawić się, albo na zdecydowanie większy koszt rozwiązania ( maszty ponad 12m są zdecydowanie droższe), albo posadowić podstawy masztów powyżej poziomu gruntu, np. na kwietniku, murku, wyższym fundamencie, czy nawet na dachu. Spotykane są rozwiązania z mocowaniem do boku budynku.