Nasze produkty

FLAGI PAŃSTWOWE I MIEJSKIE

Flagi narodowe to najbardziej tradycyjne z flag. Wiele urzędów ma zainstalowane maszty z flagami narodowymi. Żadne święto narodowe nie może się obejść bez szpaleru flag na latarniach wzdłuż głównych ulic miast. Zarówno domy prywatne, jak i budynki użyteczności publicznej będą miały w taki dzień zatknięte flagi narodowe. Flagi narodowe nie tylko występują samodzielnie ale również znakomicie uzupełniają na masztach flagi firmowe. To stały element krajobrazu nie tylko w czasie świąt państwowych.

Nie wyobrażamy sobie widoku Parlamentu Europejskiego bez rzędu masztów z flagami. Wciągane są na maszty przed urzędami, jednostkami wojskowymi, ambasadami, wiele firm też wciąga też je na stałe przed swoimi siedzibami flagę narodową.
Flagi narodowe z reguły wykonywane są w poziomie, chociaż ich większość ma również swoją wersję pionową.

Zamów od razu w e-sklepie

TKANINY NA FLAGI NARODOWE

Do produkcji flag państwowych używamy trwałych tkanin flagowych dostosowanych do rodzaju flagi. Z reguły to poliester o rożnym splocie i gramaturze.

Od klasycznego materiału flagowego, poprzez bardzo mocny spun poliester na flagi morskie i szyte aż po atrakcyjny błyszczący poliester często używany na flagi urzędowe. Na flagi do masztów wewnętrznych stosujemy tekstylny wielowarstwowy, lekko błyszczący nośnik, który doskonale wygląda na zdjęciach i relacjach filmowych.

Niemniej ważne od tkaniny są nici. Wiemy, jak mocne zastosować, żeby flagi posłużyły długo.

100% POLIESTER 3-THREADS 130 G/MKW

Najpopularniejsza tkanina flagowa. Splot samoblokujący zapobiega rozrywaniu się flagi przy niewielkich uszkodzeniach.

100% POLIESTER MESH 115 G/MKW

Lekka tkanina zaawansowana technologicznie o splocie gładkim i podwyższonej trwałości. Opracowana specjalnie do użycia na flagi.

ATŁAS 100% POLIESTER

Tkanina flagowa o atrakcyjnym, błyszczącym wyglądzie. Często zamawiana na flagi narodowe. Doskonale prezentuje się na masztach wewnętrznych.

SPUN POLIESTER 155 GR/MKW

Supermocna tkanina używana na flagi morskie i zszywane flagi narodowe. Surowa klasyczna struktura materiału na flagi z charakterem.

Wykonujemy mocne flagi

Drukowanie na flagach to barwienie włókien poliestrowych. Celem jest uzyskanie trwałego koloru bez zamknięcia oczek tkaniny – bez utraty przewiewności flagi. Tak wykonana flaga jest trwalsza i płaszczyzny koloru są lekko podświetlone, co daje naturalny efekt rozświetlenia.
Najczęściej flagi drukujemy cyfrowo – to szybkie, tanie i nie ogranicza nas co do ilości kolorów. Przy dużych zamówieniach i niewielkiej ilości kolorów stosujemy sitodruk. Zadrukowane w ten sposób flagi charakteryzują się doskonałą płaszczyzna koloru i wysoką wydajnością.
Dla wymagających klientów wykonujemy flagi szyte. Mają naturalny, niepowtarzalny charakter i niezwykłą trwałość. Ulubione flagi skandynawskich klientów.
W ten sposób wykonuje się zwykle flagi narodowe, zdarzają się jednak i flagi firmowe, o ile logo i treść flagi pozwolą na wykonanie jej z wykrojonego materiału.
Tkanina na flagi zszywane to w większości spun poliester 155 gr.

DRUKOWANIE SITODRUKIEM

DRUKOWANIE CYFROWE

ZSZYWANIE FLAG

FLAGI ZGODNE Z PRZEPISAMI

Flagi narodowe wykonujemy zgodnie z aktualną wiedzą na temat proporcji i kolorów. Znajomość protokołu flagowego i ogólnych zasad projektowania flag pozwala nam na doradzenie klientowi, jak ma zawiesić flagi, czy też jak ma wyglądać flaga narodowa w pionie. Czasami, jeśli klient wyrazi takie życzenie, flagi narodowe wykonywane są w sposób nietypowy, na przykład na jednej płachcie materiału umieszczamy dwie lub więcej flagi narodowe.

WIELKOŚĆ FLAG

Wymiar flag może w zasadzie być dowolny, ogranicza nas szerokość materiału, o ile flaga ma być wykonana w jednym kawałku. Jeśli zszywamy materiał, wymiar flagi może być w zasadzie dowolny.
Typowe wymiary flag:
Flaga pozioma: 70 x 110, 100 x 150, 125 x 200, 150 x 240 cm
Flaga pionowa: 120 x 350 cm, 150 x 400, 150 x 500 cm

OBSZYCIE FLAG

Robimy co w naszej mocy, żeby flagi jak najdłużej pozostawały w dobrym stanie na masztach. Trwałe przeszycia i odpowiednie materiały dają flagom długie życie. Znamy standardy wykończenia flag i wykonujemy obszycia nietypowe.

KARABINCZYKI

TUNEL + KARABINCZYKI

TUNEL + OCZKA

JAK POSTĘPOWAĆ Z FLAGAMI, ŻEBY POSŁUŻYŁY DŁUGO

Robimy, co możemy, żeby nasze flagi posłużyły długo, ale użytkownik też może wiele zrobić dla ich długiego użytkowania.

  • Kiedy flagi nie są nam potrzebne niech nie pozostają na masztach
  • Wichura może uszkodzić flagę i maszt – zdejmijmy flagi z masztów, kiedy jest takie zagrożenie
  • Nie pozwólmy, żeby flagi były zbyt zabrudzone, to nie tylko kwestia estetyki, ale i ich trwałości – flagi dobrze znoszą pranie
  • Uszkodzone flagi szybko uszkodzą się bardziej – uprane flagi, nie starsze jak 6 miesięcy, z naprawialnym uszkodzeniem, naprawiamy bezpłatnie (klient ponosi tylko koszty transportu)

PRANIE FLAG

Flagi doskonale znoszą pranie wodne w ogólnodostępnych środkach piorących, temperatura prania nie powinna przekraczać 60 °C. Nie należy dopuszczać do ich znacznego zabrudzenia.

**** Do każdego zamówienia na maszty flagowe 6-12 metrów flaga Polski gratis ! ****

Więcej informacji

**** Oświetlenie flag i masztów ****

Więcej informacji

**** Do każdego zamówienia na maszty flagowe 6-12 metrów flaga Polski gratis ! ****

Więcej informacji

**** Transport i montaż masztów w terenie całego kraju ****

Więcej informacji

Tak, to odpowiednia chwila na kontakt z nami.